HABERLER
Mega Çelik İnşaat Dünyası Dergisi Şubat Serisinde Yer Aldı

Sektörünün önde gelen kuruluşlarından Mega Çelik Yapı, çelik yapıların inşaat inşaat sektörüne ve insan yaşamına kattığı kalitenin önemini vurguladı. Çeliğin güvenilirlik dışında birçok avantajının bulunduğunu vurgulayan firma, ürünün çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm imkanları sayesinde gelecek yıllarda daha çok tercih edilen bir yapı malzemesi olacağanı anlattı. Çeliğin geri dönüşüm aşamasında maddi kazanca dönüşebilidiği için değer kaybına uğramadığının belirtildiği firma açıklamasında "Bu da inşaat sektörünün en önemli handikaplarının 'ekonomik olma' sıkıntısna büyük ölçüde çözüm getirmiş oluyor. Bu sayede yapı sektörü sürdürülebilir bir anlayış elde ediyor" denildi. 

"İnşaat ve yapı sektörünün en önemli sorunu yüksek maliyetler" denilen açıklamada şu noktalara dikkat çekildi: "Bu nedenle krizden etkilenen ve kapısını kapatan irili ufaklı birçok şirket olduğu gibi, yine aynı nedenlerle teknolojik gelişmeleri takip edemeyen şirketlerde mevcut. Bu da ülke bazında tüm sektörün olumsuz etkilenmesine neden oluyor."

"Mega Çelik Yapı, üretimindeki hızı sayesinde büyük bir zaman ekonomisi sağlıyor. hiçbir dış etkenden etkilenmeyerek fabrikalarda hazırlanan çelik malzemeleri kısa süre içinde yerine getirilmiş oluyor. Hemen ardından şantiyede uygulanan montaj tekniği ile yapım süresini de kısaltılarak temel maliyetler ve işçilikte büyük bir tasarruf getiriliyor. Sonuç olarak çıplak gözle bile kontrol edebileceğiniz, hataya asla yer vermeyen ve normal binalardan %40-%60 daha hafif olan çelik binalar ile sektör kanayan yarasını dindiriyor."

Haberin devamını görmek için PDF doyasına tıklayınız.

DİĞER HABERLER
REFERANSLAR
Tüm Referanslar