HABERLER
Mega Çelik İkümed Dergisinde Ekim Serisinde Yer Aldı

Sizin 1997 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi'ne kayıt olan 5. öğrenci olduğunuzu biliyoruz. Bu kararı nasıl verdiniz? Neden İstanbul Kültür Üniversitesi'ni tercih ettiniz?

İstanbul Kültür Üniversitesi henüz yeni yapılanma içerisinde olan bir okuldu ve diğer üniversitelerden çok özel hocalar transfer olmuştu. Ben de ilk senesinde okula kayıt yaptırmaya karar verdim. Bu kararı almamdaki en büyük sebep üniversiteye katılan hocaların kalitesi ve eğitim düzeyinin çok yüksek olacağına inancımdı.

Üniversite yıllarınızda nasıl bir öğrencilik yaşamınız vardı? Okurken staj yaptınız mı?

Okurken çalıştım. bir ara turizm işiyle uğraştım. Üniversiteler arası turistik turlar düzenledim. Trekking, kayak gibi alanlarda turlar düzenledim. Bu da üniversite okurken ticari hayatıma katlı sağladı. Buna ek olarak aile şirketimizde de bir dönem çalıştım ve üniversiteye devam ederken Park Çelik firmasında staj yapma imkanı buldum. Park Çelik aynı zamanda üniversitemizin eski hocalarından Nuri Işık'ın ortak olduğu bir firmaydı. Çelik sektörüne bu şekilde giriş yaptım. Burada öğrendiklerim ve üniversitedeki değerli hocalarımın destekleriyle, öğrettikleri bilgilerle çelik yapı konusuna merak salarak bu sektöre girdim. Şu anda staj yapmak isteyen İstanbul Kültür Üniversitesinin değerli öğrencilerine de elbette kapımız sonuna kadar açık. Elimizden geldiğince öğrencilere bu vatan için bilgi katabilmeyi sağlamak bizi çok memnun eder. Şu anda çelik sektörründe iş sahibi olduğuunuzu  ve yatırımlar yaptığınızı biliyoruz. Bu konuda yatırım yapmaya nasıl karar verdiniz?

Aileden inşaatçı olarak yetiştik. Babam Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun..... Yıllardan beri betonarme yapılar imal edip kiraya veriyor veya satıyordu. Fakat ben inşaat mühendisliği alanında kontrollü bir imalatla, bir fabrikasyon sistemle ne imal edip satabileceğimi düşündüm. Önüme çelik yapılar konusu geldi. Çelik yapılardaki taşıyıcı sistemin kontrollü imalat yapabilmesi, yer,ne ötürüllüp monte edilebilmesi ve çok hızlı olmasından ayrıca Türkiye için de yeni bir alan tercih ettim.

Haberin devamını görmek için PDF doyasını indirin.

 

DİĞER HABERLER
REFERANSLAR
Tüm Referanslar